הישיבה לחוזרים בתשובה בירושלים

אם נכנסת לעמוד זה כנראה שאתה בעל תשובה יחסית טרי שמתלבט האם ללמוד בישיבה או שמחפש מקום מקצועי ללמוד כבר ובכך להתקרב לה' ולימוד תורתו.

אודות ישיבת 'ופרצת'

ישיבת ‘ופרצת’ רוממה, הממוקמת בנוף פסטורלי בשכונת גבעת שאול בכניסה לירושלים, מאפשרת לחבר’ה צעירים מרקעים שונים
(יוצאי צבא, סטודנטים, בחורים מכל סוגי הזרמים), להתקדם באופן רציני והדרגתי בלימוד התורה ובעבודת השם, באמצעות מספר מסלולים ייחודיים שמותאמים אישית לפי מטרת כל בחור.
הישיבה מורכבת מצוות נרחב של רבנים, המבינים ללב התלמיד ומוכשרים לתת לו כלים מעשיים, נפשיים ותורניים איתם הוא יכול לצמוח באמת.

בדרך כלל לבעלי תשובה יש מגוון רחב של לבטים כגון:

האם זה שייך אלי להיכנס לישיבה ?! ועוד בגיל ובשלב כזה של החיים שצריך לדאוג ללימודים ופרנסה ועוד הרי זה דבר מוזר.. ומה יגידו החברים והמשפחה האם כדי לי ללמוד הרבה שעות או רק ללמוד שעה- שעתיים ביום. ועוד מגוון רחב של שאלות..
אנו מבינים את החששות הרבות והלבטים, אבל התשובה הנכונה זה: איך אתה רוצה לראות את עצמך בעוד חצי שנה – שנה.
האם זה יהיה אדם בעל ביטחון ואמונה בה’ עם ידע בתורה והלכה שהולך ע”פ תורת חיים באמת כמו שאנו בטוחים שלשם אתה שואף. בנוסף אב טוב עם אישה נאמנה עם יראת שמיים ומידות טובות וביחד תוכלו להקים בית יהודי אמיתי כשר ושמח ולגדל ילדים כשרים.
את כל הדברים הללו אפשר להגשים רק באמצעות למידה בישיבה! ואין אפשרות אחרת, ולמה זאת?שאתם מחליטים לשקוע תקופה יפה רק בענייני קודש ואווירה טובה עם חברה טובים אז אתם זוכים לא רק ללימוד מקצועי ונכון אלא אתם גם נמצאים בחממה עם אנשים כמוכם וגם עם חברה שגדלו בבתים דתיים/חרדיים וכך עם הזמן אתם תזכו לפתח אצלכם את הלב החמים והחשיבה הבריאה היהודית, השמחה והענווה, הביטחון והאמונה, החסד והנתינה. וזה העיקר!
החיים מלווים הרבה עליות ומורדות וכדי להתמודד עליך לרכוש אמונה וביטחון בה’ ובנוסף עליך גם להקים בית יהודי כשר ומאמין עם אישה נאמנה ובעלת חסד וביחד תוכלו לגדל ילדים שמחים עם חשיבה ואמונות כשרות – וזה האושר האמיתי.תבין, החיים מלאים בטוב אלוקי, אבל חייב להתחיל ולא משנה באיזה גיל.

מה לומדים

לימודי גמרא – באופן שאתה תוכל ללמוד לבד (מצרך יקר אצל החוזרים בתשובה) אנו עושים זאת כדי שאחרי שתתחתן תוכל ללמוד לבד ובנוסף גם תלמד את הילדים בשלך בעזרת ה'.לימודי הלכה גם שולחן ערוך (קשה) וגם לימודי הלכה באופן קל ופשוט כדי שתתחיל כבר מהיום הראשון לדעת.לימודי תניא – באמצעות לימודי תניא כך תוכל לעבוד את ה' ולדעת מי אתה, וכך להגיע לאהבת ה' ואהבת ישראל, שמחה, ענווה.לימודי חסידות בוקר/ ערב - באמצעות לימודי החסידות תתקרב לה' על באמת. ובדבר לא ניתן להרחיב כי צריך לבוא וללמוד ולהרגיש!לימודי גאולה ומשיח - אצלנו יש טירונות ממש! באמצעות הלימודים תוכל להרגיש איך לחיות היום אבל לא באופן של גלות אלא באופן של גאולה( דבר נצטרך ביותר)

הווי הישיבה

הרבה פעילויות, אירועים, ערבי גיבוש באופן שבועיתלמידים מקסימים שאנו בטוחים שאיתם תוכל לצמוח באמת

תנאים בישיבה

חדרים מרווחים ונקיים ומסודרים נוף מדהים ובעיקר הרבה ירוק ואוויר חדר כושר הכולל: הליכונים, אופניים, משקולות ועוד ארוחות בריאות ומזינות ואת כל זה עשינו כדי לספק לך את השקט הנפשי המקסימלי וכך אתה תוכל להיות שקוע בתכלס - הלימוד וההתקדמות.