השאלון לבעלי תשובה ומתחזקים

הרבה בעלי תשובה מדווחים על המון בלבולים וחששות בתהליך החזרה בתשובה והתקרבות לה’.
האם גם אצלך קיים חשש או בלבול? אם התשובה היא כן, או אפילו סוג של ספק,  הדבר הנכון עבורך הוא לקבל הכוונה.

אנו נוכל לעזור לך לפתור –  את ההתלבטויות, החששות והבלבולים. באמצעות שאלון הכוונה שנבנה ע”י רבנים מוסמכים.

שאלון זה יעזור לך להגדיר את עצמך, ובנוסף יאפשר לנו להבין אותך באופן יותר מעמיק ומקצועי ובכך נוכל לעזור ולהכווין אותך בצורה הטובה ביותר.

אז מהו הרווח שלך

תבין טוב יותר את עצמך ואת המקום הרוחני והפנימי שלך.

תהיה סגור על הדרך הנכונה והמתאימה  לך כרגע מבחינה רוחנית.

תרכוש המון סדר ובמיוחד –  שקט פנימי.

תקבל שיחת הכוונה והתאמה מרב מוסמך של הישיבה.

 

    שלב ראשון - שאלון בירור מעשי

    שלב שני - מילוי פרטים אישיים

    שלב שלישי - קביעת שיחת היכרות והכוונה 

כללי הצלחה בשאלון - בכדי שהשאלון יצליח, עליך להיות אמין ואמיתי עם עצמך ולכן אין למהר לענות על השאלות אלא נסה להתבונן פנימה ולענות מתוך מקום כנה ואמיתי. חשוב מאוד- שאלון זה הינו פרטי ואישי ופרטיך לא ימסרו לאף גורם.

מהו רקע הבית בו גדלת -
מה היה צביון השכונה בה גדלת -
מה סגנון חברי הילדות שלך במסגרת הלימודים ומחוץ לה -

מהי רמת האמונה והביטחון שלך בה'?

הסבר: היסוד המרכזי והעיקרי בחיים הרוחניים – הוא הביטחון והאמונה שלך בה'. בחר אחת מהאפשרויות למטה- שמתארת בצורה הכי נכונה את רמת האמונה והביטחון שלך בה':

 

חזקה: כלומר, בחיי עברתי כל מיני סוגי קשיים, בין נפשיים ובין גשמיים- ולמרות זאת תמיד ידעתי והרגשתי שדברים אלו הינם מאת ה'. ואמונה וביטחון אלו התבטאו גם בעולם המעשה- שכאשר ה' גרם לי צער מדבר מסוים, מיד הייתי אומר תודה לה' גם על הרעה, וזה ח"ו לא היה גורם לי לכעוס או להתעצב וכדו'.

 

טובה: כלומר, בחיי עברתי כל מיני סוגי קשיים, בין נפשיים ובין גשמיים- ולמרות זאת תמיד ידעתי שדברים אלו הינם מאת ה'. אמנם בעולם הרגשי והמעשי- כן היו פעמים שכעסתי והתעצבתי מדברים שה' גרם לי, וכן תהיתי לעצמי למה ה' מצער אותי, שהרי אני תמיד משתדל לעשות לו נחת רוח. אבל למרות כל זאת, לאחר שנרגעתי ממה שקרה, וחשבתי על כך שה' הוא אב הרחמן ורוצה רק לטובתי- התחזקה אצלי האמונה והביטחון בה'.

 

בינונית: כלומר, בחיי עברתי כל מיני סוגי קשיים, בין נפשיים ובין גשמיים- וקשיים אלו גרמו לי לספקות באמונה. כי איני חושב שהצער שה' הביא עלי, והחיים בהם גדלתי- כל זה מגיע לי. שהרי לא הייתה לי בחירה לגדול בחיים אלו וסביבה כזו- ולמה שאסבול בגלל דבר שלא נעשה בבחירתי ובאשמתי? אבל למרות כל זאת- לא איבדתי את האמונה בה', ואני מבין שהכל זה בהשגחה פרטית, וזה לטובתי. רק שהרבה פעמים אני מתקשה להפנים זאת- ולכן אני נצרך לדבר עם מישהו שיחזק אותי.

 

חלשה: כלומר, בחיי עברתי כל מיני סוגי קשיים, בין נפשיים ובין גשמיים. קשיים אלו היו גדולים מידי עבורי, וקשים מידי עבור נפשי- ולכן כיום איני מאמין בה' באמונה שלימה, ואיני שומר תורה ומצות לעת עתה. אבל בוודאי שבתוך תוכי אני כן מדבר עם ה' וכן יש לי איזו נקודת אמונה.

קביעת עיתים לתורה – כמה זמן אתה משקיע בלימוד התורה ביום?

הסבר: אנו בחיים במציאות משתנה ומורכבת, שהרבה פעמים מושכת ומובילה ומנהיגה אותנו כפי רצונה. ולכן, הרבה פעמים- אין לאדם תחושה שהוא בעל הבית על בחירותיו ודרכיו .עד כמה אתה מצליח להשקיע זמן בלימוד התורה בכל יום- למרות כל המניעות והעיכובים?

 

משקיע מאוד: כל זמן פנוי שלי ביום אני מנצל ללימוד התורה ב"ה, ואפילו כאשר אני הולך ברחוב או נוסע באוטובוס וכד'- אני משנן בע"פ או במחשבה את מה שלמדתי.

 

משקיע יפה: יש לי כמה שיעורים קבועים ביום, הן בתורת הנגלה, כגון – משנה, גמרא והלכה. והן בתורת הנסתר – כגון חסידות, זהר, קבלה וכד'. אמנם הייתי מעוניין להתגבר על עצמי וללמוד תורה גם בזמני הפנוי, ואפילו כאשר אני הולך או נוסע בדרך. אבל כרגע איני נמצא במדרגה זו, ואני מאמין שבמשך הזמן אצליח להגיע גם לשם.

 

משקיע קצת: יש לי ב"ה כמה שיעורים קבועים במשך השבוע, הן בתורת הנגלה והן בתורת הנסתר כנ"ל. אבל למעשה, חצי מהשבוע או אפילו רובו- אינו מושקע בלימוד התורה אלא בדברים אחרים, כגון לימודי חול או עבודה. הייתי מאוד מעוניין להרחיב את כמות ואיכות הלימוד- אבל כרגע איני מוצא לזה עוד זמן לצערי.

 

אין לי שיעורים קבועים כלל לצערי- ולכן אני שומע שיעורי תורה דרך היו-טיוב וכדו'. אמנם, אשמח לקבוע לי לפחות שיעור אחד או הרצאה אחת בשבוע באם תבוא אלי ההזדמנות לכך. ובהמשך- אולי אפילו אצליח ללמוד תורה בכוחות עצמי.
האם אתה יודע מה המטרה של לימודים בישיבה? הסבר: בתורת החסידות מוסבר בהרחבה, שכל יהודי באשר הוא, אפילו אינו שומר תורה ומצות לעת עתה- הקב"ה אוהב אותו אהבה גדולה, אהבה של אבא לבנו יחידו. ולפי זה- מדוע ישנם הרבה ישיבות בארץ ובעולם, הרי אפשר להיות יהודי דתי וחרדי גם ללא ישיבה? האם ידועה לך החשיבות הגדולה של לימודים בישיבה?

 

א. ידוע לי מאוד החשיבות- ולכן אני מחפש ישיבה.

 

ב. ידוע לי מעט על חשיבות זו, ולכן הייתי שמח לשמוע על המשמעות הגדולה של ישיבה.

 

ג. לא ידוע לי על החשיבות הגדולה של ישיבה, וגם כרגע אני לא מתעניין במסגרת כזו. אבל כן אשמח להגיע פעם או פעמיים בשבוע ללמוד תורה עם משהו בישיבה או במקום אחר, כי אני כן מחפש לקבוע לי זמן לשבת וללמוד תורה מידי פעם.

 

ד. ידוע לי החשיבות של לימודים בישיבה- כי זכיתי להיות בחור ישיבה בעבר. אבל כרגע איני מעוניין להיכנס וללמוד בישיבה- אלא רק לקבוע עיתים ללמוד חסידות פעם או פעמיים בשבוע, ולהכיר יותר את עולמה של חסידות חב"ד.
האם ישנם עוד פרטים שהיית רוצה להוסיף לקראת שיחת ההכוונה?